Aktualności wyróżnione

Sprawdzian wiedzy z chemii

 - miniatura

Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć dziś w naszej firmie uczniów drugich klas bieruńskiego Gimnazjum nr 1, którzy zwiedzając laboratorium badawcze zapoznają się ze specyfiką prowadzonych przez nas badań, w szczególności fizykochemicznych i mikrobiologicznych. Ale nie na zwiedzaniu się skończyło. Podsumowaniem naszego spotkania był test sprawdzający, ile informacji udało się zapamiętać. Wyniki były imponujące. Najwięcej punktów, bo 9 zdobyła Matylda. Za to aż 5 osób poprawnie odpowiedziało na 8 z 10 pytań.
Gratulujemy!


Aktualności

Zapraszamy do naszego stoiska na ENERGETAB 2016

ENEGETAB-zaproszenieDo zobaczenia na ENERGETAB

Badanie wody w basenie - seminarium

Badanie wody w basenie - seminarium - miniatura

Nie ma to jak w letni wakacyjny dzień pływać i pluskać się w basenie! Aby korzystanie z przyjemności było bezpieczne i zgodne z niedawno znowelizowanymi Rozporządzeniem Ministra Zdrwowia, dla właścicieli i osób zarządzających pływalniami organizujemy po raz kolejne, cieszące się dużą popularnością, bezpłatne seminarium.
Prosimy o pobranie INFORMACJI o seminarium oraz KARTY ZGŁOSZENIA i serdecznie zapraszamy 18 sierpnia.

Wizyta przedstawicieli z Kosowa

Wizyta przedstawicieli z Kosowa - miniatura

Przedstawiciele urzędu górniczego oraz kopalni rud cynku złożyli krótką wizytę w Ośrodku Rzeczoznawstwa i Dozoru Urządzeń Górniczych. Gości zainteresowały w szczególności badania nieniszczące wykonywane przez naszych specjalistów, w tym badania magnetyczne i magnetyczno-proszkowe. Ze względu na zachodzące w Kosowie zmiany legislacyjne uwaga delegacji skierowana była także na polskie rozwiązania prawne w zakresie górnictwa, środowiska i oddziaływania górnictwa na środowisko naturalne.
Wkrótce opublikujemy wywiad z Kemajl Zeqiri, Członkiem Zarządu Niezależnej Komisji ds. Kopalń i Minerałów, który przedstawi w zarysie górnictwie kosowskie.

MARG 2016

MARG 2016 - miniatura

Prawie 150 przedstawicieli przemysłu górniczego i innych sektorów gospodarczych, instytucji użytku publicznego, jednostek naukowo-badawczych i mediów spotkało się w Wiśle podczas III Międzynarodowej Konferencji "Mechanizacja, automatyzacja i robotyzacja w górnictwie" - MARG 2016.

MARG 2016 - more

Woda w basenie - kolejne seminarium

Woda w basenie - kolejne seminarium - miniatura

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zagadnieniami związanymi z badaniem wody w basenach, CBiDGP organizuje kolejne seminarium poświęcone wymogom wynikającym z nowego Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2 grudnia 2015. Spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2016, tym razem poza Śląskiem - w Ośrodku Badań Podstawowych Projektów i Wdrożeń Ochrony Środowiska i Biotechnologii „OIKOS”Sp. z o.o.‎, w Świętej Katarzynie.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Do pobrania INFORMATOR oraz nasza oferta badań wody w pływalniach.
Serdecznie zapraszamy.