• Banner1
  • Banner_cbidgp_2
  • Banner_cbidp_3

Kiermasz RADOŚCI w CBiDGP

2019.12.16

To był niezwykły dzień w CBiDGP i niezwykły KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

Świąteczne ozdoby: choinki, bombki, aniołki, stroiki i wiele, wiele innych przygotowały specjalnie dla nas osoby niepełnosprawne - podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Radość” z Mysłowic-Brzezinki. Ku zadowoleniu wszystkich – sprzedających, czyli WTZ i kupujących, czyli nas, gospodarzy tego przedsięwzięcia – asortyment szybko trzeba było uzupełnić dodatkową dostawą, a i ta rozeszła się w mgnieniu oka.

Dochód ze sprzedaży osobiście przez nich wykonanych produktów świątecznych zostanie przeznaczony na potrzeby warsztatów – działania edukacyjne, socjalne, wyjazdy poznawcze, zakupy niezbędnych do pracy poszczególnych pracowni akcesoriów.

Dodatkowo Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach, doceniając naszą inicjatywę, przekazał na kiermasz wyroby lokalnych rękodzielników. Pieniądze z ich sprzedaży przekazane zostały w całości na rzecz WTZ. Podobnie jak dochód ze sprzedaży upieczonych przez naszych pracowników ciasteczek świątecznych - a zarobiliśmy w ten sposób 308 zł!

Atmosfera tego dnia  była niepowtarzalna, uroczyście świąteczna.
Gdyby chcieć podsumować kiermasz jednym zdaniem, to sprowadzałoby się ono do stwierdzenia, że „Radość” przyniosła radość do CBiDGP. Radość z możliwości pomagania, z możliwości okazania podziwu, a nawet zachwytu dla prac stworzonych przez osoby niepełnosprawne. Radość z ich obecności na kiermaszu, tym większa, że dla niektórych dużym wyzwaniem było zmierzenie się z nowym miejscem, ludźmi, sytuacją. Radość, której towarzyszyły czasem chwile refleksji, a nawet wzruszenia, zwłaszcza słysząc serdecznie życzenia świąteczne czy słowa podziękowania.

I oby ta radość pozostała z nami jak najdłużej, czego sobie i wszystkim życzymy.

 

CBiDGP - Lędziny
43-143 Lędziny, ul Lędzińska 8,
tel.: 32- 32 42 200, fax: 32-32 42 205
e-mail: cbidgp@cbidgp.pl

Godziny urzędowania: 7.00 - 15.00

NIP: PL6460008992, Regon: 271187920
SR w Katowicach, Wydz. Gosp. Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000067459